Přeskočit na obsah

Pastry Sour Ale

JE LIBO TEKUTÝ DEZERT? TO JE PASTRY SOUR ALE.

Pivní styl Pastry Sour Ale je vzdálen na míle daleko od klasického ležáku. Při degustacích se u takovýchto vzorků často setkáváme s otázkou, zda je tohle ještě vůbec pivo. Ano, je to svrchně kvašené pivo. Kyseláč, kde se k vyvážení chutí a zjemnění používá například laktóza, nebo ovesné vločky. Nenechte se ale zmást sladkou chutí a všimněte si obsahu alkoholu. Může se pohybovat i okolo 7 % a ukrývá se velmi nenápadně. Schová se za další přísady, které byste spíše hledali v koláči nebo jiném dezertu, než v pivu. Je to třeba pořádná dávka ovoce, karamel, vanilka, javorový sirup, zázvor, pomeranč, nebo kakaové boby.

Chroust Plum Chocolate Smoothie 20% EPM, 5,3% alk.obj.
Švestkový koláč od babičky? Nyní dostupný i v jeho pivní verzi. Navíc ještě přelitý čokoládovou polevou.
Zdroj informací: www.pivochroust.cz. Více o pivovaru v naší reportáži ZDE.

Raven Upside Down Cake 14% EPM, 6% alk.obj.
Dá si někdo dezert? Upside Down Cake je zákuskový kyseláč inspirovaný klasikou, která se peče vzhůru nohama. Užijte si tuto kombinaci ananasu, třešní a karamelu!
Zdroj informací: www.pivovar-raven.cz

Obora Luscious Lonely Virgin 16% EPM, 4,2% alk.obj.
Složení tohohle pivního dezertu je voda, ječné slady, černý rybíz, pšeničné a ovesné vločky, aronie, ostružiny, laktóza, brusinky, maliny, granulovaný chmel, zázvor, javorový sirup, kakaové boby, vanilka.
Zdroj informací: www.pivovarobora.cz

Chroust Christmas Smoothie Orange Vanilla 18% EPM, 4,9% alk.obj.
Máte rádi pomeranč? Vanilka ho posouvá na úplně jinou úroveň. To vše v krémovém, sladkém a lehce kyselém těle. Tohle pivo bylo jedním ze třech vánočních speciálů od Chroustů a mělo hodně pozitivní ohlasy.
Zdroj informací: www.pivochroust.cz

Sibeeria Yummy Pink Guana, Peach, Passion Fruit, Vanilla 22% EPM, 6,9% alk.obj.
Některá piva řady Yummy mají přezdívku “ovocná přesnídávka”, je v nich pořádná dávka ovoce a jsou opravdu hodně husté. 
Tohle pivo je naším pokusem přivábit zpátky teplé počasí: zima už nám leze krkem, proto jsme si uvařili zatím nejexotičtější Yummy. Náš multivitamínový džus s trochou hřejivého alkoholu (než se to slunce vrátí) je spojením marakuji s růžovou guavou a trochou broskví, což ještě podtrhuje mexická vanilka. Finální výsledek je přímo definicí léta ve sklenici, která by se neztratila ani na stole se snídaní. Ne že bychom něco naznačovali, jenom informujeme.
Zdroj: www.sibeeria.cz

Dostali jste chuť na dezert? Stačí si vybrat.
Vše z kategorie Pastry Sour Ale najdete ve vaší oblíbené Pivní lednici.