Přeskočit na obsah

okolo HK

Pivovary

přímo v HK

Klenot

Pivovar se nachází v prostorech tří sousedních domů na Velkém náměstí v Hradci Králové, č. p. 25, 26 a 27. Hlavním je historický právovárečný dům číslo popisné 25, v jehož sklepení je varna pivovaru a výčep pivovarské pivnice. Již od roku 1714, možná i dříve, byl v tomto domě hostinec původně zvaný U Modré hvězdy a díky doloženému várečnému právu zde zajisté bylo vařeno pivo již tenkrát.

info z : https://hradeckyklenot.cz/

Rodinný pivovar 713

web http://www.hradeckepivo.cz/

Kubík

web https://www.ukohoutahk.cz/

královehradecký kraj

Královehradecký kraj je místem, kde najdete 32 pivovarů. To je dost, co? 

Ty nejbližší Hradci Králové jsou pivovar Beránek ve Stěžerách a U Hušků v Bělči. U SPŠ Stavební na naší trase má pivovar U Hušků svůj stánek s občerstvením (pivo v PET, hambáče).

Kompletní seznam pivovarů Královehradeckého kraje.

Kam zajít pro pivko

a až to půjde i na pivko…

Přímo na trase najdete Chilli Tátu. Zve vás na super jídlo 🙂 hamburgery, menu, hot dogy, pastrami, reuben sandwich atd… 🙂 plus 8 píp a 7 pivních speciálů.

Batalion u Draků – kultovní hospůdka, která leží kousek od cíle naší procházky, kde si na deseti pípách můžete vychutnat pivní speciály nejen z různých koutů země České, ale i z okolního světa. Stačí z Třídy ČSA projít ulicí V Kopečku. Momentálně točí do PETek a mají i lednice s lahvemi.

Hostinec Malý Růžek – je hospůdka ve Škroupově ulici, kam se vyplatí zajít, čepují kvalitní piva malých pivovarů a pořádají skvělou akci Pivní rozjímání. Mají otevřeno od 15.00 – 21.00 hodin a čepují z osmi kohoutů piva malých a středních pivovarů.

A jestli máte rádi Kácov, tak ten točí hospoda Tatran na Novém Hradci.

PIVOTÉKY

Objednat pivo od nás si můžete přes eshop www.pivnilednice.cz/obchod
Rozvoz do Hradce je zdarma a v termínu procházky bude každý den (večer:).
 

Přímo v Hradci najdete pivotéku Pivoňka, Trhy ve Stromovce a MokLok.